Derneğimizin 57. yıl kutlaması

Değerli Meslektaşlarım,
 
Günümüzden 57 yıl önce, 27 Nisan 1965 tarihinde, Ankara’da Derneğimizin ilk tohumları atıldı.
 
Dr.Nazmi HOŞAL, Dr. Necmettin AKYILDIZ, Dr. Ziver BERKMAN, Dr. Şadi BERKMEN, Dr. İbrahim GÖKARSLAN, Dr. Turgut HEKİMGİL, Dr. Abdülkadir TANYERİ ve  Dr. Ziya TİNEL' in bulunduğu değerli hocalarımız toplanarak derneğimizi kurdular.
 
Kurucu hocalarımızdan oluşan ilk Yönetim kurulu; Dr. Ziver BERKMAN (1.Başkan), Dr.Şadi BERKMEN (2.Başkan), Dr.Ziya TİNEL ( genel Sekreter), Dr.Abdülkadir TANYERİ (muhasip üye ), Dr.Turgut HEKİMGİL (veznedar üye ), denetleme kurulu ; Dr.Nazmi HOŞAL , Dr.Necmettin AKYILDIZ tarafından oluşturularak ilk  yönetim kurulu toplantısı yapılmıştır.
28 Nisan 1965 tarihinde "Dernekler Masası" resmi kaydı yapılmıştır..
 
Aradan geçen 57 yıllık süre içinde birçok hocamız ve meslektaşımız dernek yönetim ve denetim kurullarında görev yaparak, derneğimizin bilimsel ve sosyal aktivitelerine katkıda bulundular.
 
Bu geçen süre içerisinde derneğimiz, bilimsel faaliyetler: kongre, sempozyum, kurslar, kadavra diseksiyon kursları, canlı cerrahi kursları ve aylık bilimsel toplantılar ile Türk Kulak Burun Boğaz bilimine  birçok olumlu katkılarda bulunmuş ve tüm KBB hekimlerinin ve bizlerin gerek mesleki, gerekse de sosyal gelişiminde  olumlu rol oynamıştır.
 
Basılı bir dergi ile hayata başlayan, daha sonra da güncellenerek e–dergi haline dönüşen bilimsel mecmuamız gün geçtikçe daha güçlenerek uluslararası platformda adını duyurmaya başlamıştır. 
Web sayfamız 
https://www.kbbbbcder.org/
 adı ile 2021-2022 döneminde gerek bilimsel aktivitelerimizi, gerekse de duyuruları sizlerle paylaşarak  eğitim amaçlı yayınlarla KBB bilimine katkıda bulunmaktadır.
2022 yılında aktive  edilen instagram hesabımızla  da ''kbbbbcdernegi'' adıyla duyuru ve aktivitelerimizi değerli meslektaşlarımızla paylaşmaktayız.
 
Türk KBB bilimine katkıda bulunmaya devam eden derneğimizin tüm kurucu üyelerini, aramızda olmayan hocalarımız ve değerli meslektaşlarımızı  rahmetle anarken, halen derneğimize katkıda bulunmaya devam eden tüm hocalarımız ve meslektaşlarımızı saygı ile selamlıyor  derneğimizin başarılarının devamını diliyorum.
 
Saygılarımla
 
Prof.Dr. R.Yücel ANADOLU
 
KBB ve BBC Derneği Başkanı